O nás
O nás

Vážení přátelé,

představte si, že si začínáte všímat, že již několik týdnů nějak často zakopáváte, že pozvolna ztrácíte cit v rukách a několikrát denně Vám z nich vypadne tužka, papír, peněženka, Váš zrak se rozostřuje a nedokážete přesně rozlišit obrysy předmětů, najednou nedokážete srozumitelně mluvit, opakovaně ztrácíte rovnováhu a nedokážete se soustředit. A jste pořád nevýslovně unaveni. Lékař Vám na základě vyšetření po celkem nevinných neurologických problémech řekne, že máte roztroušenou sklerózu.

Tento zážitek zná 10 000 lidí v České republice. Mají roztroušenou sklerózu mozkomíšní (RS). Je to zcela nepředvídatelná nemoc, která může kdykoliv postihnou kohokoliv z nás. Skutečný počet nemocných je však pravděpodobně vyšší, ale protože příznaky jsou velmi rozdílné, je obtížné tuto nemoc diagnostikovat a monitorovat. I ve Vaší blízkosti tak mohou žít lidé s RS, aniž byste to, a nebo i oni sami věděli. Nejčastěji postihuje právě lidi v nejproduktivnějším věku – mezi dvacátým a čtyřicátým rokem. Jde o nevyléčitelné onemocnění. Jeho projevy však lze často úspěšně zvládnout. V každém případě se musí nemocný s touto nemocí naučit žít a „bojovat“ s ní. Organizace ROSKA Písek sdružuje nemocné s RS z Písku, Milevska, Sezimova Ústí, Tábor, Strakonic a jejich okolí. Pro tyto nemocné pořádáme tyto akce: rehabilitační cvičení 1x týdně, 2x ročně zdravotní pobyt s rehabilitačním cvičením, rehabilitačním plaváním, masáží s hipoterapií. Dále pro ně pořádáme lékařské přednášky a poskytujeme jim odbornou literaturu a časopisy, které vydává Unie Roska česká MS společnost. Všichni se na tyto akce těší, protože jedině kontakt se stejně postiženými poskytne útěchu na duši a pro některé to znamená také jediný kontakt s ostatním děním okolního života.
Jen komplexní péče pomůže lidem s RS žít důstojný život. Pomozte společně lidem s roztroušenou sklerózou. RS neumíme vyléčit, ale život s ním umíme udělat kvalitnější.

 

Vaše ROSKA Písek

 

Kontakty

Kontaktní a identifikační údaje UNIE ROSKA regionál.org. ROSKA Písek z.p.s. Adresa: Truhlářská 2251, Písek 397 01 Předsedkyně: Věra Škochová, email: SkochovaVera@seznam.cz IČ: 638 63 910  Telefon: +420 736 163 396 E-mail: roska-pisek@seznam.cz Web: www.roska-pisek.cz Bankovní spojení: 19205874/0600 vedený u MONETY Money Bank, Karlova 108, 397 01 Písek Kontakty na místní organizace pod ROSKA Písek: Pobočka Milevsko: Eva Řezáčová, tel: +420 382 525 629, +420 737 507 648; email: rezacova.eva@volny.cz Pobočka Tábor: Jaroslava Buriánková, tel: +420 720 422 831; email: jaroslavakralova@volny.cz Pobočka Blatná: PhDr. Marcela Veselá, tel: + 420 383 420 227, +420 604 123 519; email: m.vesela@info-office.cz

Sponzoři

Město Písek, Milevsko, Tábor firma C-Energy Planá s.r.o Tomegas s.r.o KLENOTY- Milevsko Marie a Miroslav Mrzenovi ing. Zdeněk Pavlík, Božetice LT&S s.r.o Milevsko ing.Antonín Krejčí   Bohuslav Hruška, Božetice                                               DĚKUJEME!

Odkazy

Unie ROSKA ČR: www.roska.eu

O nemoci RS: www.roska.eu/roztrousena-skleroza-obecne/index.php

Evropská unie RS: www.ms-in-europe.org/news

Nadační fond Impuls: www.multiplesclerosis.cz pomáhá především lidem s RS

Občanské sdružení „o. s. Sportem proti bariérám – Český Ráj“: http://www.spb-cr.cz

Časopis Vozíčkář: www.vozickar.com pro lidi nejen se zdravotním postižením. Možno číst on-line, nebo si objednat zdarma tištěný

Místa našich rekondic

Mačkov: www.domovpetra.cz

Střelské Hoštice: www.strelskehostice.cz/skola-v-prirode

Hotel Pod Hořicí v Soběšicích u Sušice. www.sobesice.eu/3_hotel/index.html

 

Přihláška na rekondiční pobyt

zde